Acum vreo 2 weekenduri am fost in club de ziua lu Wissam.
Pe la 4 dimineata decidem sa plecam frumos fiecare spre casa lui.
Ca sa nu ma mai duca acasa pe mine Wissam ii zic ca iau un taxi.
Ma sui in primul taxi de la iesire din club...si ii zic destinatia.
La care taximetristul pleaca, face aproximativ 10 metri la care incetineste, si se intoarce cu fata spre mine si imi spune daca cumva am vazut care e pretul lui. Eu zic ca nu. Si aparent avea 2 tarifem unu de zi si unu de seara. Era vreo 3lei/km, la momentul respectiv.
Si inainte sa zic eu orice el imi spune, uite frate e ok daca iti iau 20 de lei?
Si avand in vedere ca plecam din herastrau de undeva de langa ambasada chinei...deci o distanta destul de mare, pretul era mai mult decat corect...cred ca i-as fi lasat mai mult in mod normal.
Chiar mi-a placut gestul lui si am si vorbit pe drum despre chestii interesante...a fost chiar un exemplu ca mai gasesti oameni cu mustrari de constiinta.
miercuri, 11 august 2010
marți, 3 august 2010
Speedin
In seara asta mi-am dat seama de ceva ce mi-a zis mai multa lume.
Am inceput sa conduc cam repede.
De ceva timp tot mi-au zis niste colegi si niste prieteni ca merg cam rpd si ca ma bag cam aiurea...dar am tot zis ca nu ca nu.
Acuma nu stiu, pentru ca eu inca consider ca sunt absolut in control in orice moment cand conduc...daca nu as fi, nu as conduce.
Dar mi-am dat seama in seara asta cand am intorceam acasa pe la 11 noaptea si acultam muzica, mergeam calm si linsitit...sau asa credeam eu.
La un moment dat ma uit in bord si aveam 130km/h...si nici nu am bagat de seama...
Not cool...
I need to chill the fuck out...
Am inceput sa conduc cam repede.
De ceva timp tot mi-au zis niste colegi si niste prieteni ca merg cam rpd si ca ma bag cam aiurea...dar am tot zis ca nu ca nu.
Acuma nu stiu, pentru ca eu inca consider ca sunt absolut in control in orice moment cand conduc...daca nu as fi, nu as conduce.
Dar mi-am dat seama in seara asta cand am intorceam acasa pe la 11 noaptea si acultam muzica, mergeam calm si linsitit...sau asa credeam eu.
La un moment dat ma uit in bord si aveam 130km/h...si nici nu am bagat de seama...
Not cool...I need to chill the fuck out...
joi, 29 iulie 2010
luni, 26 iulie 2010
joi, 15 iulie 2010
Shit just changes
Daca ma intrebai in Decembrie 2008 cine o sa vina la ziua mea, puteam sa iti zic 6 nume fara sa respir, plus restu incet incet.
Daca ma intrebi acuma...dina alea 6 nume, iti pot zice clar ca doua vor veni orice ar fi, respecte lu Susa si Calin, una nu va mai veni niciodata, fuck u Cristea, iar restu 3...don't matter anymore, totusi...numele lor de familie incep cu I.A.D., fara misto...interesant nu?
Failed?
Don't care...
Daca ma intrebi acuma...dina alea 6 nume, iti pot zice clar ca doua vor veni orice ar fi, respecte lu Susa si Calin, una nu va mai veni niciodata, fuck u Cristea, iar restu 3...don't matter anymore, totusi...numele lor de familie incep cu I.A.D., fara misto...interesant nu?
Failed?
Don't care...
marți, 6 iulie 2010
Iashington here we come,
In cateva ore o sa plec la Iasi pentru faza nationala la Best Engineering Competition.
De abia astept, a venit intr-o perioada in care chiar aveam nevoie de o evadare mica.
Si am tot stat pe ganduri daca sa plec cu masina sau cu trenul si am decis sa merg cu masina pentru ca e mai comfortabil si nici nu trebuie sa stau dupa orarul nimanui.
Numai ca o amica mi-a spus ca nu sunt foarte destept ca fac asta. Am intrebat-o de ce.
A zis: pai gandeste-te la ce s-a tot intamplat in ultima vreme: ti s-a spart apartamenul, ai cazut cu liftu, ai ramas blocat in alta dimineata in lift...ce crezi ca o sa se intample daca pleci cu masina prin zone pe unde e viitura.
Asa ca o sa iau niste apa, vreo 2 conserve, o lanterna si o paturica la mine just in case :D.
Si daca nu mai postez nimik aici in curand: call 911 :D.
Take care.
De abia astept, a venit intr-o perioada in care chiar aveam nevoie de o evadare mica.
Si am tot stat pe ganduri daca sa plec cu masina sau cu trenul si am decis sa merg cu masina pentru ca e mai comfortabil si nici nu trebuie sa stau dupa orarul nimanui.
Numai ca o amica mi-a spus ca nu sunt foarte destept ca fac asta. Am intrebat-o de ce.
A zis: pai gandeste-te la ce s-a tot intamplat in ultima vreme: ti s-a spart apartamenul, ai cazut cu liftu, ai ramas blocat in alta dimineata in lift...ce crezi ca o sa se intample daca pleci cu masina prin zone pe unde e viitura.
Asa ca o sa iau niste apa, vreo 2 conserve, o lanterna si o paturica la mine just in case :D.
Si daca nu mai postez nimik aici in curand: call 911 :D.
Take care.
luni, 5 iulie 2010
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
ANOSR
